BMW AKTUALIZACJA STEROWNIKÓW

bmw_s.jpg

 

          W trosce o stały postęp techniczny inżynierowie BMW wprowadzają wiele ulepszeń, które znajdują zastosowanie w trakcie produkcji danego modelu jak również po jej zaprzestaniu. Dzięki temu dla aut wyprodukowanych w okolicy 2000 roku do tej pory BMW wydało od kilku do kilkunastu poprawionych wersji oprogramowania sterowników.

          Za pewnik należy przyjąć, że nowe oprogramowanie sterowników jest lepsze od starszego, gdyż żaden producent, a w szczególności BMW z pewnością nie poniesie niepotrzebnych kosztów związanych z wprowadzeniem nowego oprogramowania, jeżeli nie miało by to realnego uzasadnienia. Pomiędzy wersją pierwotną, a finalną zazwyczaj jest odczuwalna różnica co najmniej w kulturze pracy silnika czy automatycznej skrzyni biegów. Często silnik wydaje się „ciągnąć” z niższych obrotów, a automatyczna skrzynia biegów szybciej i płynniej zmieniać przełożenia.

          Posługując się przykładem z życia wziętym można to porównać do aktualizacji oraz wprowadzania poprawek do systemu operacyjnego domowych komputerów . Nasze komputery nagminnie pobierają kolejne aktualizacje, dzięki którym producent poprawia oraz udoskonala swój system operacyjny.

          
Wszystkie aktualizacje dokonywane są przy asekuracji prostownika z możliwością stabilizacji prądu do 65A, czyli tak jak w ASO.

 

<<< WSTECZ

© AUTRONIK | ul. Południowa 19a 97-400 Bełchatów | info.autronik@gmail.com        Projekt strony Web Media Tech